• +90 258 371 8848
  • info@cicektekstil.com

Hakkımızda

Anasayfa / Hakkımızda

Çiçek Tekstil

Hakkımızda

       Çiçek Tekstil  A.Ş. 1970 yılında kurulmuş olup ülkemizin tarihi ve kültürel merkezlerinden biri olan Denizli’de fason kumaş boyahanesi olarak Ön Terbiye, Boya ve Apre faaliyetlerinde bulunmaktadır. 1983’ten bu yana ihracata yönelik olarak yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Ham kumaşın terbiyesinden başlayan üretim; boyama ve bitim işlemleri aşamalarından geçerek sizlerle en kısa sürede ve en doğru şekilde buluşturulmaktadır. Pamuk ve Pamuk - Polyester karışımları ile ev tekstili, otel tekstili ürünlerin moda renk çalışmasından numune ve üretim aşamasına kadar her türlü çalışma yapılmaktadır. Üretimlerde REAKTİF, İNDANTREN, POLYESTER VE ÇİFT BOYAMA KARIŞIMLARI olarak istenilen renk çalışmaları yapılabilmekte ve boyanabilmektedir.

        Çiçek Tekstil A.Ş. 270’e yakın çalışanı ve makine parkuru ile sektörün öncülerinden olmuştur.   

         Çiçek Tekstil A.Ş. 1970 yılında kurulmuş, 1986 yılında Overflow boyama ile havlu kumaş boyama kumaş üretimine başlamış,1996 yılında boyahaneye Pad-Batch (Açık En) boyama bölümü eklenmiştir. 2004 yılından günümüze kadar makine alımları ile yatırımlara hız kazandırılarak kapasite büyütme çalışmaları yeni makine ilaveleri ile halen devam etmektedir. Çiçek Tekstil Boyahanesi HAVLU, BORNOZ, PİKE, BEZ, KADİFE, ÖRGÜ KUMAŞ, WELLSOFT, PAMUK POLYESTER TRİGA VE FANTEZİ kumaşların terbiye ve boyamasını en son teknoloji makinelerle günlük OVERFLOW Bölümünde 33 ton/gün ve PAD BATCH (AÇIK EN) Bölümünde 15 ton/gün üretimi ile gerçekleştirmektedir. Aylık mamul kumaş sevkiyatlarımız 1.100 ton civarında gerçekleşmektedir.                                                        

Kimyasal atıkların doğaya zarar vermesini engellemek amacıyla Gümüşsu Arıtma Tesisleri San Tic A.Ş. ile ortak arıtma tesisi kurup işleterek çevreye olan hassasiyetini de göstermiştir.

     Çiçek Tekstil A.Ş. gelişmenin yolunun koşulsuz müşteri memnuniyetinden geçtiğini bilmektedir. Bunu sağlamanın yolunun da müşteri beklentilerini sağlayacak dünya standartlarında teknoloji ile modern çevre ve yönetim tekniklerinin kullanılması ve etkin insan kaynakları yönetimi olduğunun bilincindedir. Bu anlayışla ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemini model olarak seçmiş ve Toplam Kalite Yönetimi uygulamalarını daha etkin hale getirmek için çaba göstermektedir. Çiçek Tekstil A.Ş. dünyanın en önemli firmalarından olan ADİDAS’tan  MARK&SPENCER’a kadar birçok markaya hizmet vermektedir.

         Çiçek Tekstil A.Ş. bu vizyondan hareketle ADİDAS TARAFINDAN AKREDİTE bir LABORATUVAR’a sahip olup bunun yanında Ekotex 100 Çevre Kontrolü Güvence Sertifikası ve Etko Organıc Textile Standard sertifikası da almıştır. Çiçek Tekstil, iç piyasada sektörün en iyilerinden olmak için ve dış pazarlar içinde yer almak için çalışmaktadır.